Хоча самі легені не мають нервових закінчень і не можуть боліти, біль часто локалізується в грудній клітці й відчувається як «біль у легенях». Зрозуміти причину такого болю, правильно його діагностувати та лікувати дуже важливо.
Які симптоми запалення легенів
Пневмонія (запалення легенів) – це гострий запальний інфекційний процес, що локалізується в легеневій тканині. Перші ознаки пневмонії можуть бути схожі на застуду, тому інколи людина не особливо звертає на них увагу.
Кількість та інтенсивність первинних ознак пневмонії може варіюватися, проте є певні симптоми, які свідчать про розвиток пневмонії:
- Підвищення температури тіла, або ж лихоманка до 40°С, озноб, кашель, можливе відкашлювання гнійного харкотиння, або ж навіть із кров‘ю.
- Свист і важкість у грудях, задишка при незначному фізичному навантаженні.
- Внаслідок гострої нестачі кисню при запаленні легень можуть з’являтися такі симптоми, як почервоніння або синюшність, блідість шкірних покривів. У хворої людини підвищене потовиділення, загальна слабкість, знижена працездатність.
Вогнищева пневмонія проявляється незначним підвищення температури 37-38°С, спочатку сухий кашель, пізніше переходить у вологий з виділенням мокротиння. Слабкість, головний біль.
Атипова пневмонія
Може протікати зі слабо вираженими симптомами або зовсім без ознак. Кашель, підвищена температура можуть бути відсутні. Пацієнт може скаржитися на загальне нездужання і незначний біль у грудях. Зазвичай виявляється при флюорографічному чи рентгенологічному обстеженні.
Згідно з даними ВООЗ, пневмонія – досить часта причина смертності дорослих і дітей. Її викликають віруси, бактерії або грибкові інфекції.
Під час захворювання легеневі альвеоли заповнюються гноєм і рідиною, що ускладнює дихання й обмежує надходження кисню в організм.
Розвивається хвороба, як правило, дуже швидко, порушуючи роботу не тільки легень, а й серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту та імунітет.
Сьогодні один із головних збудників запалення легенів залишається коронавірус (він викликає пневмонію приблизно у 20% випадків). Нові штами передаються дуже швидко та можуть в окремих випадках ускладнюватися розвитком вірусної пневмонії.
За неналежного лікування пневмонія здатна призвести до серйозних патологій, часом навіть до летального результату. Тож за станом органів дихання важливо стежити постійно.
Що довше людина впевнена, що в неї звичайна застуда, і переносить хворобу на ногах, то більші ризики, що їй незабаром знадобиться госпіталізація.
Тому якщо ви виявили у себе кілька перерахованих симптомів або щось вас насторожило у вашому самопочутті, необхідно негайно звернутися до лікаря, пояснити свої скарги та отримати відповідне лікування.