Бронхіальна астма – причини, симптоми, лікування

blank

Бронхіальна астма – це хронічне захворювання, що супроводжується періодичними задишками, відчуттям здавленості в грудях та свистячими хрипами у бронхах. 

Симптоми астми мають епізодичний характер, посилюються в нічний час або під час фізичного навантаження.

Симптоми бронхіальної астми

Хронічне запалення у хворих на бронхіальну астму робить дихальні шляхи чутливими до алергенів, хімічних подразників, тютюнового диму тощо. 

При їхньому впливі виникають набряк і спазм бронхів, бронхіальний слиз виробляється у великій кількості. Це ускладнює нормальне проходження повітря дихальними шляхами під час дихання. 

Найпоширеніші причини бронхіальної астми

Серед причин астми:

  • Вплив алергенів.
  • Забруднення повітря у приміщеннях та атмосфері.
  • Спадкова схильність.
  • Часті респіраторні захворювання.
  • Надмірна вага. 

Існує безліч причин виникнення нападу бронхіальної астми. Наприклад, різкі запахи – тютюновий дим, засоби побутової хімії, мило, парфумерія, вихлопні гази тощо. 

Дослідники в різних країнах світу дійшли невтішного висновку: кожен п’ятий астматик зобов’язаний своєю хворобою професії.

Зменшення тягаря астми

Належне ведення пацієнтів за допомогою інгаляційних препаратів дає змогу людям з астмою тримати хворобу під контролем і вести нормальне, активне життя. Існує два основних типи інгаляторів:

  • Бронходилататори – наприклад, сальбутамол, які розширюють дихальні шляхи та полегшують симптоми. 
  • Стероїди – такі як беклометазон, що зменшують запалення в дихальних шляхах. Це полегшує симптоми астми та знижує ризик важких нападів та смерті.

Профілактичні заходи

Вилікувати бронхіальну астму повністю дуже важко, тому пульмонологи передовсім рекомендують пацієнтам уникати подразників, які впливають на її загострення.

Якщо виникла підозра на бронхіальну астму, і вам необхідно звернутися до лікаря-пульмонолога, у Львові вам допоможуть лікарі нашого центру “Вільне Дихання”. Як записатись на прийом – на цій сторінці.

Прокрутити вгору