Що таке бронхіт?

blank

Бронхіт – це запальне захворювання, яке вражає бронхи пацієнта та супроводжується кашлем. 

Бронхіт може бути гострим або хронічним. Під час хронічного бронхіту кашель триває від 3-х місяців та супроводжується виділенням мокротиння. 

Симптоми бронхіту

У більшості випадків бронхіт буває одним із проявів ГРВІ. Вважається, що при цьому інфекція рухається з верхніх дихальних шляхів вниз – від носа, ротоглотки, гортані, трахеї.

Симптоми з’являються досить різко і тривають до двох тижнів:

  • Кашель – спочатку сухий, далі може стати вологим із мокротою.
  • Синдром інтоксикації організму – слабкість, занепад сил, відсутність апетиту, ломота в м’язах, головний біль.
  • Підвищення температури тіла – рідко вище 37-38°С, іноді додається озноб.
  • Задишка та утруднене дихання, переважно за обструктивного типу бронхіту.

Хронічний бронхіт 

Без своєчасного адекватного лікування гострий бронхіт може перейти в хронічну форму. Їй властивий хвильовий перебіг – періоди загострення чергуються з ремісіями. 

Хвороба в стадії загострення за симптоматикою схожа з гострим бронхітом, але її прояви можуть бути менш вираженими – нижча температура, менше мокротиння.

У стадії ремісії симптоми можуть і зовсім бути відсутніми, проте деякі пацієнти можуть страждати від постійного покашлювання, особливо вранці, відчуття слабкості та легкої задишки. 

Не варто також забувати про небезпеку переходу гострого бронхіту в пневмонію, коли за відсутності належного лікування з часом інфекція спускається в альвеоли.

Лікування бронхіту 

Для ефективного лікування бронхіту лікар-пульмонолог призначає антибактеріальні препарати та бронхорозширюючі засоби.

Якщо виникла підозра на бронхіт, і вам необхідно звернутися до лікаря-пульмонолога, у Львові вам допоможуть лікарі нашого центру “Вільне Дихання”. Як записатись на прийом – на цій сторінці

Прокрутка до верху