Що таке пневмонія?

blank

Пневмонія – це інфекційне захворювання легень, під час якого у хворого накопичуються слиз і рідина в альвеолах легень. 

Клініка пневмонії 

Запалення легень характеризується лихоманкою, слабкістю, пітливістю, болем у грудній клітці, задишкою, кашлем із мокротою – слизовою та гнійною, високою температурою – більш як 39°С. 

За етіологічним фактором, з уточненням збудника, пневмонія може бути:

  • Бактеріальна.
  • Вірусна.
  • Мікоплазменна. 
  • Грибкова.
  • Змішана.

Пневмонію діагностують на підставі аускультативної картини, даних рентгенографії легень. У гострому періоді лікування передбачає антибіотикотерапію, дезінтоксикаційну терапію, імуностимуляцію. 

Лікар також призначає муколітики, відхаркувальні, антигістамінні засоби. Після припинення лихоманки – фізіотерапію, ЛФК.

Фактори ризику

До групи ризику з розвитку пневмонії належать пацієнти із застійною серцевою недостатністю, хронічними бронхітами, хронічною носоглотковою інфекцією, вродженими вадами розвитку легень. 

Пневмонія небезпечна для людей з важкими імунодефіцитними станами, ослаблених і виснажених хворих, пацієнтів, які тривалий час перебувають на постільному режимі, а також для осіб літнього віку.

Особливо схильні до розвитку пневмонії люди, які палять і зловживають алкоголем. Нікотин і пари алкоголю пошкоджують слизову оболонку бронхів і пригнічують захисні фактори, створюючи сприятливе середовище для проникнення та розмноження інфекції.

Профілактика пневмонії

Пневмонія має високий рівень смертності. Профілактикою пневмонії є планова вакцинація дітей, здоровий спосіб життя, який виключає паління.

Якщо виникла підозра на пневмонію, і вам необхідно звернутися до лікаря-пульмонолога, у Львові вам допоможуть лікарі нашого центру “Вільне Дихання”. Як записатись на прийом – на цій сторінці.

Прокрутка до верху