Як розрізнити грип та ковід під час епідемії: симптоми, ознаки, тести

blank

В епідемію вірусних захворювань так важко зрозуміти, що ж саме спричиняє недугу. Як правильно відрізнити Грип та Ковід?

Передусім, для того, щоб визначити, чи недугу спричинив вірус грипу чи Covid-19, необхідні правильне обстеження хворого лікарем та своєчасна ефективна діагностика. Це – основа вірного лікування та здоров‘я!

Для визначення вірусу рекомендовано провести комбінований швидкий тест на грип і ковід. Він допоможе правильно і вчасно провести диференційну діагностику, а відтак фахівець зможе визначити відповідне ефективне лікування.

До прикладу, такий комбінований тест було проведено жінці 35 років зі скаргами на надокучливий кашель, біль у грудях, підвищену температуру тіла до 38С протягом 3 днів. Комбінований текст допоміг вчасно діагностувати вірус грипу та призначити відповідне ефективне лікування.

Скарги пацієнта:

  • – надокучливий кашель;
  • – біль у грудях;
  • – підвищена температура тіла до 38 С впродовж 3 днів.

На відео – комбінований швидкий тест на грип і Covid для верифікації вірусу. Спираючись на результати тесту, було успішно діагностовано вірус грипу та призначено відповідне лікування.

Симптоми вірусних інфекцій – як відрізнити грип від ковіду

Грип, застуда або ковід – кожна з цих хвороб викликається різними вірусами, але, на жаль, вони можуть мати схожі симптоми. 

З появою різних штамів ковіду стає все важче визначити різницю між ними. Сьогодні в Україні, особливо з початку року, кількість вірусів грипу А та В значно збільшилася і починає конкурувати з ковідом.

Грип має багато загальних симптомів з ковідом, таких як головний біль, лихоманка, кашель, втома, м’язові болі, нежить та задишка. До того, деякі симптоми грипу та ковіду у різних людей можуть проявлятися з різною інтенсивністю: типово, рідко, виражено або інколи. 

Тому, передусім для того, щоб чітко визначити, чи спричинив недугу вірус грипу або Covid-19, необхідне правильне обстеження хворого лікарем та своєчасна ефективна діагностика. 

blank

Застуда та грип – симптоми захворювання

Наразі в Україні найпоширенішим є грип типу А. Перші симптоми грипу: починається раптово, з різкого підвищення температури, головного болю, втоми. 

А респіраторні ознаки грипу – кашель, ускладнене дихання, виділення слизу та біль у горлі, додаються згодом. Гарячка триває 3-5 днів, температура погано збивається жарознижувальними препаратами. 

Застуда починається з першіння у горлі та нежитю. Розвивається протягом кількох днів – болить горло, закладений ніс, слабкість, підвищена температура. Застуду часто переносять просто «на ногах». 

Симптоми ковіду

На відміну від ознак, як починається грип, ковід, навпаки, проявляється одразу респіраторними симптомами – кашель, утруднене дихання, виділення слизу, біль у горлі. 

Варіант ковіду Омікрон, який найпоширеніший зараз, має симптоми дуже схожі на застуду: головний біль, нежить, біль у горлі, кашель або чхання, біль у м’язах. 

Грип А за симптомами рідко викликає втрату або зміну смаку та нюху, що часто буває у випадку Covid-19. Крім того, нові штами ковіду характеризуються неочікуваними симптомами – висипами на шкірі, безсонням, тривожністю.

Чим грип відрізняється від ковіду?

Грип починається з різкого підвищення температури. Респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – починаються згодом. Натомість у випадку COVID-19 нездужання починається, навпаки, з респіраторних симптомів, наголошує МОЗ.

Грип завжди починається раптово. Часто у перший день недуги з’являється сильний головний і мʼязовий біль, гарячка, слабкість і сильна втома. Натомість застуда розвивається протягом кількох днів. Зазвичай застуда починається, коли пацієнт відчуває першіння у горлі та нежить. Потім болить горло, закладає ніс, підвищується температура, починається слабкість і головний біль.

Вірус грипу вражає перш за все верхні дихальні шляхи та легені, але також і безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин.

Саме тому найчастішим ускладненнями грипу є пневмонія, серцева недостатність та тромбози. Крім того, перебіг грипу загострює хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, бронхіальна астма.

blank

Як лікувати грип та вірусну інфекцію

При підвищеній температурі важливо своєчасно знижувати її. Слід уникати аспірину та мефенамінової кислоти, оскільки вони можуть завдати шкоди. Рекомендуються препарати на основі парацетамолу або ібупрофену. 

Антибактеріальні препарати проти вірусів не ефективні.

У випадку нездужання звертайтеся до лікаря

Отже, однозначно відрізнити Covid-19 від грипу непросто. За перших симптомів грипу або застуди не варто втрачати час на самолікування, лише наражаючи себе на тяжкий перебіг хвороби або небезпечні ускладнення. 

Замість здогадок та пошуків характерних симптомів, найкраще звернутися до лікаря та зробити тест. Лише за результатом тесту можна призначити відповідне лікування. 

Диференційна діагностика та призначення відповідного ефективного лікування – основа роботи фахівців клініки «Вільне дихання». Наша клініка розташована за адресою м. Львів, вул. Мікльоша 27. Ви можете записатись на прийом за номером: 067-550-64-69.

Прокрутити вгору