Симптоми, за яких потрібно звернутися до пульмонолога

blank

Вивченням патологій, пов’язаних з органами дихання та дихальною системою, займається пульмонологія. Якщо раптом ви спостерігаєте у себе або своїх близьких протягом тривалого часу певні надокучливі симптоми, обов’язково запишіться на прийом до лікаря-пульмонолога. 

Симптоми, з якими звертаються до пульмонолога

Кашель

Це найчастіший симптом, з яким приходять до лікаря. Характер кашлю може бути найрізноманітнішим – періодичним, частим, вологим або ж сухим, хрипким, гавкаючим тощо. Небезпечним є кашель на фоні підвищення температури тіла, особливо коли він тривалий  із виділенням різнокольорового мокротиння. 

Якщо кашель турбує  довго і не припиняється навіть після прийому  ліків, краще проконсультуватися з лікарем! 

Задишка

Найчастіше пацієнти звертають увагу на задишку після або під час фізичних навантажень, але задишка  може виникати і в стані спокою, навіть уночі. Задишка або напади задухи можуть супроводжуватися утрудненим вдихом і/або видихом, прискореним серцебиттям. 

Часті, затяжні ГРВІ

Часті гострі респіраторні вірусні захворювання мають неодмінно звернути увагу. Рекомендуємо звернутися до пульмонолога, якщо ви часто хворієте – 4 рази за рік і більше, а після одужання довго присутній залишковий кашель. 

Больові відчуття в грудній клітці

У нормальному стані процес дихання має бути абсолютно безболісним. Тому якщо під час вдиху-видиху ви відчуваєте біль у грудях, неприємні відчуття, які супроводжують дихання – це привід записатися на консультацію до пульмонолога. 

Часто біль у грудній клітці може бути викликаний проблемою не з органами дихання, а остеохондрозом, захворюваннями серця, шлунково-кишкового тракту, м’язової або нервової системи. Визначити причину і поставити діагноз може тільки лікар. 

Поява крові або гною у мокротинні

Існує хибна думка, що кров під час кашлю є ознакою туберкульозу. Насправді причин може бути багато: пневмонія, онкологія, бронхіт, вірусні захворювання, тромбоемболія легеневої артерії. Розібратися в цьому зможе тільки лікар. 

Якщо мокротиння побільшало і це ніяк не пов’язано з ГРЗ, варто звернутися до лікаря. Тим паче, якщо, окрім більшої кількості, помітними стали зміни в кольорі, запах або густоті слизу.

Хрипи, свистяче дихання

У разі появи свистячого звуку під час дихання потрібно звернутися до пульмонолога. Це нерідко виявляється ознакою звуження дихальних шляхів.

Повітря перестає швидко й нормально проходити, що й спричиняє характерний звук. Свист із легень спостерігається в пацієнтів з бронхіальною астмою, емфіземою.

Набряки

Ослаблена робота легенів може негативно позначатися і на кровообігу. Через нестачу кисню, який важливий для повноцінної циркуляції рідин по всьому тілу, відбувається їхнє скупчення на окремих ділянках, найчастіше в ділянці щиколоток. 

Погано працюючі легені перешкоджають нормальній функціональності серця, яке згодом втрачає силу і не прокачує потрібний об’єм крові. Своєю чергою поганий кровообіг внутрішніх органів сприяє накопиченню токсичних речовин.

ХОЗЛ

У разі встановленого діагнозу ХОЗЛ, бронхіальної астми, хронічного бронхіту, інших хронічних порушень роботи дихальної системи, необхідно 2-3 рази на рік відвідувати фахівця. Динамічне спостереження сприяє пом’якшенню симптомів і тяжкості перебігу хронічної хвороби. 

Робота на виробництві зі шкідливими умовами праці

Якщо за службовим обов’язком вам доводиться вдихати агресивні хімічні речовини, гази, пил – радимо мінімум 1 раз на рік звертатися до пульмонолога для обстеження. Це допоможе оцінити всі ризики, на які ви наражаєтеся на роботі, а також захистити легені та бронхи. 

Профілактика

Відвідати пульмонолога пацієнт може і в профілактичних цілях. Лікар зможе перевірити поточний стан організму, а також дасть рекомендації щодо відновлення роботи органів дихання. 

Як проходить прийом пульмонолога

Спеціально готуватися до відвідування лікаря не потрібно, однак рекомендовано приходити в одязі, який легко знімається. Буде плюсом, якщо у вас є свіжі результати аналізів, медичні документи, рентгенівські знімки.

Важливо!!!!!! Не палити перед консультацією лікаря, не користуватися  інгаляційними засобами у день візиту до лікаря! 

Будьте готові розповісти лікарю про свої захворювання, можливі шкідливі звички, умови роботи, і звичайно, про неприємні симптоми, які вас турбують.

Прокрутка до верху